Projekt FRAM je podporován Evropskou unií z programu pro zaměstnanost a sociální solidaritu - Progress (2007-2013). Tento program provádí Evropská komise. Jeho účelem je finančně podporovat plnění cílů Evropské unie v oblasti zaměstnanosti, sociálních věcí a rovných příležitostí, a přispívat tak k naplňování cílů strategie Evropa 2020 v uvedené oblasti. Tento sedmiletý program je zacílen na všechny zúčastněné strany, které mohou pomoci při vytváření vhodných a účinných právních předpisů a politik v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí v celé EU-27, ESVO/EHP a v kandidátských zemích pro členství v EU a zemích usilujících o status kandidátské země.
Více informací naleznete na této adrese: http://ec.europa.eu/progress
Evropská komise ani žádná jiná osoba zastupující Evropskou komisi není odpovědná za způsob, jakým jsou používány informacena těchto stránkách.
Nový rámec politiky pro aktivní, zdravé a důstojné stárnutí a poskytování zdravotních služeb a služeb dlouhodobé péče.
Ludmila Vostřáková
jako vedoucí projektu má celkovou odpovědnost za projekt. Zajišťuje úspěšnou komunikaci na úrovni ministerstva a s klíčovými vedoucími aktivit. Také aktivně přispívá k utváření Strategického plánu pro aktivní, zdravé a důstojné stáří.
Tomáš Roubal
zodpovídá za celkové rozvržení analytických studií a sběr dat a doručení požadovaných analytických výstupů. Blízce spolupracuje s mezivládními statistickými agenturami i dalšími relevantními aktéry k poskytování zdravotních a sociálních dat. Aktivně se podílí na vytváření legislativy k dlouhodobé péči a utváření Strategického plánu.
Tomáš Roubal pracuje jako analytik v kabinetu ministra zdravotnictví. Na ministerstvu je odpovědný za novou legislativu k dlouhodobé péči a je národním expertem k dlouhodobé péči pro OECD.
Iva Holmerová
je zodpovědná za aktivity spojené s určením dobré praxe a vytvářením Příručky pro samosprávy. Společně s koordinátorkou projektu zajišťuje včasné a spolehlivé šíření informovanosti o aktivitách a výstupech projektu. Zajišťuje vztahy s ostatními českými evropskými hráči, akademickým sektorem a představiteli samospráv.
Doc. MuDr. Iva Holmerová, PhD. vede Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče na Fakultě humanitních studií University Karlovy v Praze. Iva Holmerová má rozsáhlé akademické, výzkumné i praktické zkušenosti v oblasti stárnutí a dlouhodobé péče. Vedla řadu projektů výzkumných i zaměřených na utváření politiky. Jako ředitelka Centra gerontologie má také praktické zkušenosti s přijímáním opatření pro podporu kvality a udržitelnosti dlouhodobé péče a aktivního stárnutí.
Ondřej Mátl
je klíčovým vedoucím pro koordinaci aktivit souvisejícím s vytvářením Strategického plánu pro aktivní, zdravé a důstojné stárnutí a související odborné debatě. Účastní se také vyhodnocování dobré praxe, přípravou metodologie a hodnocením dobré praxe u politik zdravého a aktivního stárnutí.
Marcela Janečková
Marcela se účastní vytváření hodnotící metodiky pro samosprávy, rozpoznávání dobré praxe se zvláštním důrazem na zranitelné skupiny a na utváření Příručky. Odpovídá za šíření informovanosti o projektu a sepsání politických instrukcí.
Radka Vepřková
je odpovědná za celkovou administraci a diseminační aktivity projektu ze strany partnera (CELLO). Radka je také aktivně zapojena do identifikace dobré praxe na úrovni samospráv v rámci ČR a EU.